The Mentalist Üye Girişi Yaparak
Favorilerinize Ekleyebilirsiniz

The Mentalist

2008 Suç, Dram, Gizem 43 Dakika ABD Yönetmen: Chris Long, Eric Laneuville, John F. Showalter IMDb: 8.1


Patrick Jane, geçmişte insanları kendisinin bir medyum olduğuna inandırarak para kazanan bir sahtekârdır. Katıldığı bir televizyon programında, dönemin ünlü seri katili Red John hakkında küçümseyici yorumlarda bulunur ve düşüncesizliğinin karşılığını da eşi ve kızının Red John tarafından öldürülmesi olarak alır. Yaşadığı bu travmanın ardından Patrick Jane umutsuzca eşi ve kızının ölümlerini araştırmak üzere Kaliforniya Araştırma Bürosu (CBI) 'nun kapılarını aşındırır. Dikkatli duyuları sayesinde bir olayı çözen Jane, CBI'a danışman olarak katılır. CBI Ajanı Teresa Lisbon ve ekibi ile cinayet vakalarını çözmeye çalışan Jane'in yine de tek bir arzusu vardır, Red John'u öldürmek...
2008 ABD yapımı olan The Mentalist dizisi Suç, Dram, Gizem türlerinde gösterime girmiştir. Yönetmen koltuğunda Chris Long, Eric Laneuville, John F. Showalter 'in yer aldığı dizinin IMDB puanı 8.1 olarak belirlenmiştir. Her bir bölümü 43 Dakika olan The Mentalist yabancı dizisini türkçe altyazılı dil seçeneğiyle full hd kalitesinde izlemenin keyfini çıkarın. The Mentalist dizisinin tüm bölümlerini dizist sunar. İyi seyirler dileriz.

İzlediğiniz dizileri belirlemek için
üye girişi yapın.
1.Sezon
23 Bölüm
2.Sezon
23 Bölüm
3.Sezon
23 Bölüm
4.Sezon
24 Bölüm
5.Sezon
22 Bölüm
6.Sezon
22 Bölüm
7.Sezon
12 Bölüm

Dizi hakkında ne dediler?

 1. @DaenerysTargaryen_;

  bu dizi için bu imdb çok düşük bence direkt 9.1 Patrick Jane’e aşığım

 2. @Zabazuba;

  devlet içinde alt düzeydeki bürokrat, polisten hakim savcıya kadar paralel yapılanma oluşmuş birbirlerinin suçlarını gizleyip organize şekilde çalışıyor ve çeşitli suçlar işliyorlar. ve yine yaşlı bir psikopata bağlı, ülkemize çok tanıdık geliyor FETÖ gibi resmen.

 3. @Hiccup (Misafir)

  Onlarca dizi,film izledim böyle bir eser görmedim.Her yönden harika.Oyuncular,konu,ilerleyiş...
  Komedi,gerilim,samimiyet,merak hepsi bir arada.İzlediğim en iyi 'şey' diyebilirim.

 4. @flattenmind;

  Dizi mükemmel bir dizi, kimsenin dediğine bakmayın dizinin sonuna kadar izleyin. Başroller ve oyunculuk gerçekten mükemmel.

 5. @safinaz (Misafir)

  Bu adamı her gördüğümde yüzümde nedensiz bir gülümseme oluyor.

 6. Bu yorum spoiler içeriyor okumak için tıklayınız.
  @patrickreis;

  diziyi red john ortaya çıkana kadar izleyin o da sanırım 6. sezon baslamadan önce çıkmış oluyo oraya kadar izeyin ondan sonrası saçma çünkü

 7. @berna (Misafir)

  6. sezona kadar izleyin sonrası sıkıyo sebebiyse red john hikayenin asıl katili ortaya çıkmış oluyo zaten ama onun dışında herşey harika polisiye gizem sevenler için şiddetle tavsiye ederim :)

 8. @Shpend Makasqi;

  Bu diziyi 6 bolum sekiz sezon izlerseniz cok iyi, sonarasi bence sacma.

 9. @mortalweny;

  Pek fazla polisiye dizi sevmem, fakat bu dizi farklı. İzledikçe izliyesiniz geliyor. Eğer izlemeyen varsa şiddetle tavsiye ederim.

 10. @busraozmen0;

  bölüm isimleri neden hep kırmızıdan gidiyor çözebilen var mı?

 11. @sherlockreyiz;

  Hiç düşünmeden başlayın önceden sherlock holmes izleyen biriysen bu diziyi düşünmeden izleyin oyuncuların birbirleriyle olan samimiyetleri neşeleri olaylara bakış açıları ve inanılmaz derecede sürükleyici olması dizinin vazgeçilmezler arasında yer almasını sağlıyor mutlaka izlemelisiniz.

 12. @svchost;

  Patrick JANE gibi karakterler kolay gelmez

 13. @RedJohnn;

  boşluğa düştüm başka diziler arıyorum ama bunun gibi bulamam sanmam

 14. @tolkien;

  Mükemmel bir diziydi çok arıyıcam konusu son zamanlarda sıradanlaşsa da oyuncular yüzünden vazgeçemiceğim bir dizi oldu.Özellikle Jane ve Lisbon karakterleri bir daha gelmez :/

 15. @patrichousedean;

  muhtesem bir dizi, akılcı, sürükleyici, insanları anlamada yardımcı, hızlı ilerleyen bir dizi 17 dizi izlemiş biri olarak söylüyorum bunu. kesinlikle izlenmeli. bu gibi dizi önerisi olanlar lütfen yazsın.

 16. Bu yorum spoiler içeriyor okumak için tıklayınız.
  @karacan;


  Şahsen Red John Dizinin Başında Tahmin Etmiştim Tahmin Etmemin Sebebi Dizinin Bu Kadar Sezon Devam Edeceğini Bilmiyordum Ayrıca Adamda Bir Değişik Tip Vardı

 17. @CaglarReyiz;

  Red John Olayı bitti.

 18. Bu yorum spoiler içeriyor okumak için tıklayınız.
  @bugra963;


  red john geri gelicek demedi demeyinn :)

 19. @askinselvi;

  Red John saçmalığı. Sen izle bütün her bölümü ses tonları dikkat ederek vs. Kurgu seni mal gibi bi yere sürüklesin. Ama vazgeçeyemiyorsun. Gayet güzel dizi zevkle izlettiriyor

 20. @Nessie;

  3'ü sezonun son bölümü ile 4'cü sezonun ilk bölümünü birleştirdiğimiz zaman haklı olduğumu gördüm. Ama.. Janenin öldürdüğü adam Janenin karısının kızının kokusuna kadar söylüyor ve telefon da bizlere seyircilere muhbirinin öldüğü gösteriliyor. Adam ölmeden önce her şeyi Jane itiraf ediyor. Ama yinede Jane bu adam Red John değildi diyor. Hikaye çok tuhaf ya doğrusu söylemek gerekirse biraz soğudum dizi den. Bütün kanıtlar vs ölen adamın Red John olduğunu gösteriyor seryirciye ama bölümün sonun da Jane bu adam o değildi diyor. Yok yok soğudum diziden saçmalamaya başladılar her dizide olduğu gibi demek ki bunların saçmalama olayı da 3'ü sezonun sonundaymış. Anlamsız oldu be..

 21. @Nessie;

  Red John aşırı derecede çok güçlü bir seri katil.Polis departmanın da tanıdık öldüre biliyor.Diziyi gerçekten düzenli izliyorsanız söylemek istediğimi anlamışsınızıdır. Bir bölüm de hapis haneden çıkan bir mahkum Red John'u tanıdığını
  söylüyor ve polislerin elinden kaçıyor ve Red John tanığı polislerden önce bulup öldürüyor.Başka bir bölüm de Jane kaçıran
  liseli katil gençleri buluyor ve Jane öldürmek üzere olan gençleri öldürüyor.Farklı bir bölüm de yine bir polis memurunu kullanarak bir kızı öldürüyorlar ve diğerini polis memuru için kaçırıyorlar.Başka bir bölüm de uyuşturucudan kurultulma merkezi olarak gösterilen bir sığınma merkezinin sahibi çok zengin ve güçlü olmasına rağmen Red John hakkın da bir adres verdikten sonra şehri terk ediyor.Diğer bir bölüm de polis merkezin de Jane'e Red John hakkın da önemli bilgiler vermek istiyor fakat yanarak ölüyor ve Red John ağzından çıkan sözleri dile getiriyor ölen kişi.Tiger Tiger ( Kaplan Kaplan ) kısmını söylerek ölüyor.( Hastane de ölüyor ) Kısaca şöyle özetliyelim.Bir çok bölüm de buna benzer olaylar var ve Red John dizinin muhtemelen sonuna kadar sır olarak cinayet işlemeye devam edecek. Sürekli bölümleri izlerken izleyicilerin hemen hemen hepsi Red John hakkında fikir üretiyor ama önce profilini anlamak lazım. Öncelikle Red John karekterini tanımlamak gerekiyor. Şahsen ben şu şekilde tanımlamayı uygun görüyorum.

  Red John'u profilini alt kısım da belirttim..

 22. @Nessie;

  =Red John'un profili=  Jane sürekli takip ediyor veya ettiriyor. Üst yazıda ki ''Liseli katiller''
  Red John dizi de ki görevli bütün kanun koruyucularından her zaman bir adım önde ( CBI, FBI vb ).
  Eldiven takıyor maske takıyor ses tonunu değiştiriyor ve uzun kollu kıyafetleri tercih ediyor.
  CBI Merkezi dahil bütün polis departmanların da tanık öldürte biliyor ( 3 tane Ajan öldürtmüştü CBI Merkezinde )
  Muhtelemen çok zengin birisi ve her türlü kaynağa sahip olmasına imkan sağlıyor zengin olmasıda.
  Bir çok seri katil kendinin taklit edilmesinden hoşlanır örnek olmaktan hoşlanır ama John kesinlikle buna karşı.
  Sebebi ise prensiplerine aşırı düşkün olması ve kendinin beceriksiz şekilde taklit edilmesinden zerre hoşlanmıyor olması.
  Jane odaklanmasının en büyük ve tek nedeni ise Jane'den çok daha zeki olduğunu ispatlamak istemesidir. Ve Jane ile bir tür bağ kuruyor kendi arasında.Küçük bir teorim var. Red John'un adına cinayetleri işleyen her hangi birisi de çıka bilir.Ama kesinlikle çok zeki ve zengin birisi tarafın dan yönlendiriliyor.Yani cinayetleri sıradan birisi işliyor ise çok zeki ve zengin bir akıl hocası var.
  --
  Bütün bu yazdıklarım da en ufak doğuruluk payı var ise Red John'un yüksek mevkide bir adamı olduğuna kesinlikle eminim bu kadar çok istihbarat toplaya bilmesinin başka hiç bir mantığı yok.Red John karekteri için söylenecek en uygun söz ise Red John detaylarda gizlidir sözü olsa gerek..
  --

  Not: Bütün bu düşüncelerim sebebi CBI merkezin de 2 ajanı öldürdükten sonra polis departmanın dan çıkartılırken eline sürülen zehir sonucu öldürülen katil. Teorim ne kadar doğru izleyip göreceğim.

 23. @Fight4Freedom;

  Arkadaşlar ben 6 sezondur bunu bekliyorum red john'un kim olduğunu resmen hayal kırıklığı aynen lost ve dexter gibi oldu yani bu nedir arkadaş.Bize o kadar değişik fikirler verdiler sonra red john daha önce bir bölümde gördüğümüz adını bile doğru düzgün bilmediğimiz ve nerdeyse hiç görmediğmiiz bir korkağın teki çıktı resmen skandal...Senarist yani gerçektende red john burda bitirdiysen yuh yani o kadar diziye harcadığın çaba boşa gitmiş diyorum ben... :))

×